Diskuse o čelovkách a svícení

Aku 18650

Ahoj, právě jsem si naježil Armytek Wizard Pro Warm vhite, svítí pěkně, to warm světlo je takové to skoro žárkovkové,jako mají ty teple bílé úsporky do obýváku, už se těším, jak to bude vypadat v nočním lese:-) Hledal jsem lampu jak na večerní cestu pár kiláků lesem od vlaku na chatu, tak na zimu čelovku na běžky, tak v létě na kolo a tato se dá přidělat i na řídítka. Jen jsem dosud neměl zkušenost s akumulátory Lion 18650, koupil jsem ji v sadě s jedním Aku 3100 mAh, a na nabíjení nabíječku Sushine. Protože ji chci používat hlavně na tu cestu lesem od vlaku na chatu, takže s ní budu svítit obvykle tak 30minut týdně, jak je to s nabíjením akumulátoru? Je lepší ho nabíjet až když je téměř vybitý (jak uvádí v návodu svítilny, že tlačítko vypínače začne svítit žlutě), nebo mu neškodí časté dobíjení když je třeba vybitý jen z poloviny? A je lepší ho "skladovat", tedy když baterku třeba týden-14 dní nepoužívám, raději nabitý, nebo mu nevadí, když je třeba z poloviny vybitý, pak baterku použiju za týden, a když je skoro vybitá, tak ji teprve dám nabíjet? Nemám s tímto druhem akumulátoru zkušenosti, před touto baterkou jsem používal baterku na 4 tužkové Aku NiMh, a ty jsem se snažil dobíjet až po jejich úplném vybití kvůli paměťovému efektu. Jestli máte někdo s tímto nějaké zkušenosti, tak díky za odpověď. Petr

Přidat nový příspěvek