Diskuse o svícení a dalším vybavení do podzemí

Pokud jste objevili nějakou novou zajímavou svítilnu, neváhejte vložit sem odkaz na ni! Třeba se podaří ji sehnat k recenzi. Pokud naopak vybíráte novou svítilnu, klidně se na cokoliv zeptejte! Na tyto stránky chodí hodně majitelů svítilen a čelovek, tak Vám určitě někdo z nich poradí.

Diskuse o čelovkách a svícení

Re: nová záložní svítilna od Fenixu

tak to teda zírám, je to opravdu obšlehnutá Zebra. Za trošku nešťastnou volbu považuju použití AAA namísto AA baterie. Na střední režim s použitelnými 27 lumeny tak vydrží pouhé 2,75 hodiny. Když povážím, že na AAA mohla být doba svícení zhruba třikrát delší (900 mAh vz. 2800 mAk), tak mi to příjde nedomyšlené. Hlavně proto, že ten obal okolo stejně působí jako balast a zvětšuje velikost svítilny.

Ale chápu, že je to spíš klíčenka, kterou lze v případě potřeby dát na hlavu. Znám spoustu lidí, kteří právě klíčenku za tisícovku s 70 lumenama přivítají.

porovnání HP11 a HL 30

Ahoj podzemníci.
Jelikož jsem své drahé naježil HL30 a sám jsem spokojený majitel HP11, udělal jsem pár porovnávacích obrázků.
Tak třeba to někomu pomůže.
Tady jsou: https://www.carniflora.cz/led/fenix_porovnani_HP11_vs_HL30.html

Re: porovnání HP11 a HL 30

ahoj díky za zajímavé porovnání.
HL30 mě zajímá, na režim 100 lm vypadá její světlo velmi slušně.

Fenix HL30

Tak som ju objednal, už je na ceste ku mne. O postrehy sa po vyskúšaní v teréne podelím.

Ktorú vbrať?

Zebralight H31 alebo Fenix HL30? Ktorá je vhodnejšia na turistiku. Napájané by boli lítiovými nenabíjateľnými batériami (hlavne v zime), použitie zvačša 3 dňové akcie. Nočné pochody výnimočne. Doteraz som používal Petzl Tikka Plus (4diódy) mal som dve, ale ich obal puká sám od seba, asi teplom, nie nárazom, ani pri výmene bateriek. Petzl už preto nekúpim. Fenix by som chcel používať bez stredového pásu, teda iba s čelovým pásom. Tak ktorú odporúčate? Vopred Ďakujem za keždý postreh, každý názor. Nemám možnosť ich naživo vyskúšať.

Re: Ktorú vbrať?

Ešte dodám, že cena a dostupnosť bateriek je pre mňa nepodstatná.

Re: Ktorú vbrať?

Za hlavní rozdíl mezi Fenix HL30 a Petzl H31 považuji jejich světelný kužel. Zebra má více bodové světlo, které nepokryje periferní vidění. V tomto je Fenix lepší.
Lithiová CR 123 má napětí 3V a kapacitu 1400 mAh na tj. 4,2 Ah zatímco lithiová AA Energizer má napětí 1,5 V a kapacitu 2900 mAh, přičemž do Fenixe jdou dva kusy.
Právě proto má Fenix na cca 100 lumenový režim 4 hodiny výdrž, přičemž Zebra pouze dvě hodiny. Pokud bych se tedy rozhodoval kvůli primárním baterkám, vyhrál by fenix. Pokud bych řešil Li-Ion aku do Zebry, asi bych hledal verzi s matným sklem reflektoru.

https://www.fenixlight.com/viewnproduct.asp?id=113
https://www.fenixlight.com/viewnproduct.asp?id=113
https://www.gme.cz/lithiove-primarni-baterie/baterie-aa-2-ultimate-lithium-energizer-p541-177/
https://www.abaterie.cz/gp/147-lithiova-baterie-aa-lithium-raver-15v-8595025364388.html

Re: Re: Ktorú vbrať?

Ďakujem za odpoveď, pomohla. Fenix HL30 bude tiež myslím vhodnejší pre moje potreby. Objednám, vyskúšam a napíšem sem postrehy. Nosím do lesa so sebou aj svetlo Glock GTL 10, to je dosť bodové.

Re: Re: Re: Ktorú vbrať?

Abych pravdu řekl, Fenix HL 30 je další v mém pořadníku na zakoupení a test. Výkon 45 lumenů na 10 hodin se zdá docela solidní s ohledem na to, že čelovka nemá žádné pouzdro na záhlaví. Je kompaktní a má jednoduché ovládání. Mám to o to jednodušší, že jsem se naučil dávat použité (otestované) čelovky jako dárek jeskyňářům, zejména v zahraničí.

Přidat nový příspěvek