Novinky

Historie a vývoj čelovek Petzl

Vynález čelovky coby osvětlení umožňujícího pohyb s volnýma rukama je připisován francouzskému jeskyňářovi Fernandu Petzlovi. Na počátku byla myšlenka zkonstruovat horolezcům svítilnu pro pohyb ve tmě s volnýma rukama. Fernand Petzl (1913-2003) se svým synem Paulem a dalšími vyvinuli v roce 1973...

Novinky Petzl na pro rok 2013

Firma Petzl se v roce 2012 vrací intenzivněji ke speleologii jako k jedné z jejích původně stěžejních oblastí produkce. Proto se v nabídce pro rok 2013 objevují inovované blokanty, blokující kladka, zcela nové svítilny a přilba vhodná krom lezení i pro speleologii. Krom těchto inovací se do...

Akumulátor Petzl Core pro Tikka2, Tikka2 XP - přidána recenze

Akumulátor Core se vkládá jako přídavný díl do čelovek Tikka řady 2 a umožňuje rozšíření klasické Tikka2 na svítilnu s dobíjecím Lithium polymerovým akumulátorem. Akumulátor lze dobíjet i ze solární nabíječky nebo z PC přes USB micro kabel. Kompletní popis Petzl Core naleznete zde.

Tento projekt není spolufinancován žádným z operačních fondů žádné unie a jeho struktura ani obsah není schválen žádnou odbornou pracovní komisí pro vzdělávání.  Obsah webu není stanoviskem žádné oficiální organizace. Jediným záměrem tohoto webu je shromažďování a zpřístupňování informací o vybavení pro průzkum a návštěvu jeskyní a jiného podzemí.  Stránky jsou jen chabým pokusem oplatit trpělivost a rady  lidí, kteří pomohli autorovi tohoto webu před lety nalézt odpovědi na jeho hloupé začátečnické dotazy.

Průzkum podzemí představuje činnost, při které nikdy nelze zcela vyloučit riziko zranění nebo smrti. Nejste-li schopni tuto skutečnost akceptovat, nelezte do podzemí. Tyto stránky nemají  ambice nabádat k nebezpečným nebo ilegálním průzkumům podzemí. Je osobní odpovědností každého zvládat rizika a naučit se zásady bezpečnosti a používat osobní vybavení odpovídajícím způsobem. Tyto stránky mají pouze informativní charakter a nenahrazují systematickou přípravu ani zkušenosti.