Čelovka Sigma SiLED

Poměrně zajímavá čelovka, řešící nejeden problém jeskyňářských svítilen. Osazena je 1W luxeon diodou a napájena pomocí 4 ks mikrotužkových baterií. Právě počet baterií ji předurčuje k použití s NiMh akumulátory. Čtyři baterie zvládne nabít každý nabíječ, na rozdíl od lichého počtu použitého například u Petzl Tikka/Tika XP.

Doba svícení uváděná výrobcem je na mikrotužkové baterie kolem 30h. Reflektor svítilny je sklopný a je možné změnit ze směrového paprsku na rozptýlené světlo pomocí přiklapávacího difuzeru. Bateriové pouzdro se otevírá pohodlně pootočením. Na kabel svítilny lze napojit adaptér, který umožní odebrání bateriového pouzdra a připojení velkého 6V/4Ah aku packu. Tím vzroste doba svícení na 140h.

 

Svítilna umožňuje volbu mezi třemi úrvněmi intenzity světla a jedním blikacím režimem. Přepínání módu se provádí stiskem mikrospínače pod gumovou krytkou, který je dobře ovladatelný i v rukavicích. Přidržením stisku spínače na 3 sec. se čelovka vypne.

 Kabel propojující bateriové pouzdro s reflektorem je z části nakroucen k dostatečné reervě při umístění na přílbu. Gumový popruh svítilny se dá zcela sejmout, takže ho lze nejen vyprat, ale i vyměnit, až se vytahá.

 

Orientační cena svítilny se pohyuje kolem 1000 - 1200,- Kč

Odkazy :

Sigma - stránky výrobce