Petzl Ultra belt

Francouzská firma Petzl uvádí na jaře 2008 na trh zcela nový koncept svítilny s názvem Petzl Ultra. Disponuje světelným tokem 350 lumenů a jako zdroj světla je použito 6 kusů Hi power LED. Inovativní je také použití Lithium iontových akumulátorů o kapacitě 2000 mAh, uzpůsobených pro nošení na zadní straně hlavy a Lion akumulátorů o kapacitě 4000 mAh pro nošení v kapse na prodlouženém kabelu. Velmi zajímavá je možnost odejmutí malé baterie ze zátylku a "nastavení" napájení pomocí prodlužovacího kablíku.

Obr: Petzl Ultra v provedení BELT (baterie do kapsy)

Zdroj: https://www.petzl.com [oficiální web výrobce]

Bateriové pouzdro je vybaveno ukazatelem stavu baterie a na 4000 mAh baterii poskytuje čelovka dle údajů výrobce svícení po dobu 34 hodin. Čelovka pracuje v dnes již klasických tří režimech svícení, které jsou nazývané i např. u systémů Tikka jako "economy - optimum - maximum" Doby svícení s 4000 mAh baterií jsou následující :

  • ECONOMY 34 hodin s dosvitem 40 m
  • OPTIMUM 9h 30min s dosvitem 80 m
  • MAXIMUM 3h 15min s dosvitem 120 m

Obr. : po odejmutí pouzdra se na konektor napojí kabel od většího akumulátoru

Zdroj: oficiální stránky výrobce https://www.petzl.com

 

 

Hmotnost čelovky s velkou baterií se blíží půlkilogramu a cena za toto luxusní svícení se přiblíží na českém trhu k částce 9 500,- Kč v provedení s malým 2000 mAh akumulátorem a 11 000,- Kč s velkým 4000 mAh aku + prodlužovacím napájecím kabelem. Cena malého akumulátoru byla stanovena na 2500,- a velkého na 4000,- Kč. Svítilna by se v ČR měla objevit v dubnu roku 2008. Díky ceně se asi u výše popsané čelovky omezím pouze na konstatování výrobcem dodaných informací neb pravděpodobnost jejího pořízení je prozatím téměř nulová.

 

Další odkazy: