Výzva - jakou čelovku si přejete recenzovat?

Tyto stránky v letošním roce doznají další změny k lepšímu a budou se zde vyskytovat častější recenze čelovek vhodných pro použití v podzemí. Na přelomu ledna a února bude publikovaná recenze jedné z nových čelovek od firmy Fenix, která se během 4 let na trhu stala plnohodnotným rivalem svítilen firmy Petzl. 

O tom, který z nových modelů to bude, se rozhoduje v těchto dnech. Volba bude mezi Fenix HL21, Fenix HP30, Fenix HP05 a Fenix HP01. Horkým favoritem je prozatím Fenix HP30 díky jejímu zajímavému způsobu napájení v podobě dvojice Li-Ion akumulátorů typu 18650 a turbo režimu 900 lumenů. Fenix HP30 se jeví jako vhodný hlavní zdroj svícení s dlouhou výdrží a vysokým světelným tokem při odlehčené přilbě s bateriemi na prodlouženém kabelu.

Dalším zvažovaným modelem je Fenix HL22, díky jejím miniaturním rozměrům a napájení stále všude dostupným typem baterií AA (tužková baterie). Čelovky jsou to velmi rozdílné. Fenix HL22 je velmi malá a kompaktní svítilna s uplatněním jako záložní svítilna do podzemí a také jako osvětlení pro chůzi v terénu, svícení při aktivitách jako kempování, pobytu v bivaku a pohotovostní světlo pro všestranné použití.

Na základě diskuse pod tímto článkem padne na konci února finální rozhodnutí, která čelovka bude pořízena k testům a v horizontu dvou až tří týdnů vznikne její recenze. Vaše náměty jsou vítány. Vzhledem k dostupnosti pro co nejširší spektrum uživatelů bude upřednostněna svítilna s maloobchodní cenou do 3000,- Kč.

Jakou čelovku si přejete recenzovat?

Nová čelovka vybrána

ZebraLight H600Fw je varianta čelovky H600F osazená LED diodou s teplejším odstínem světla.

Cyklistické světlo

Ahoj, co zkusit některou z těch nových cyklistických, co vypadají jako MagicShine, mají baterry pack a adaptér na přilbu. Na rozdíl od MagicShine jejich cena klesla někam okolo 800 korun.
Pavel

Re: Cyklistické světlo

ahoj díky za tip, jen nevím o jaké označení svítilny (model) se jedná? Tím pádem nemůžu ani posoudit, zda se hodí do podzemí. Stačí poslat název modelu, pohledám si ho. Díky.

druhý námět

Navrhuji ZebraLight H60X a k dokonalosti navíc srovnání se zde recenzovaným Armytekem.

Zebralight

Ja bych rad zde videl recenze na zebralighty, i jejich porovnani mezi sebou.

první námět

Jedním z adeptů je Petzl Tikka RXP, napájená Li-pol akumulátorem a vybavená reaktivním systémem, který reguluje intenzitu na základě odraženého světla a sklonu čelovky. Na blízko svítí na minimální režim a při pohledu do dálky plynule zvyšuje intenzitu na maximum.

Dalším horkým favoritem je Tiara A1 od firmy Armytek, která nabízí napájení pomocí klasické AA baterie, ale i Li-Ion baterie 14500 a to jak jednorázového článku s provozní teplotou hluboce pod bodem mrazu, tak i s nabíjecím Li-Ion akumulátorem.To dává čelovce výraznou výhodu ve všestrannosti použití.

Přidat nový příspěvek