Wolf Eyes shark 1 - ruční HID lampa

Shark představuje propracovanou robustní kovovou lampu s HID (vysokotlakou halogenidovou) výbojkou o dvoustupňovém příkonu 24W nebo 10W a se zaostřovací optikou. Xenonová výbojka poskytuje světelný tok 1800 respektive 550 lumenů, podle zvoleného výkonu.  Barevná teplota produkovaného světla je 5000° K což je studené bílé až mírně nafialovělé světlo. Výbojka je umístěna v kvalitně provedené parabole, která soustřeďuje svazek do kužele od 4 do 16° vyzařovacího úhlu. 

Kromě výbojky je svítilna vybavena dvanácti bílými vysokosvítivými diodami LED o průměru 5 mm. Ty lze použít jako zdroj světla s velmi dlouhou výdrží a světelným tokem 10 lumenů. Pootočením zadního dílu svítilny volit mezi režimy : svícení všemi diodami -ukazatel kapacity baterie - zábleskový maják SOS signálu  - vypnuto. Ukazatel baterie má následující významy : 

  • 12 diod svítí = 100 až 75% kapacity baterie 
  • 10 diod svítí =  50 až 75% kapacity baterie
  • 8  diod svítí =  25 až 50% kapacity baterie
  • 6  diod svítí =  kapacita baterie je příliš nízká a baterie musí být nabita nebo vyměněna za nabitou.

Zapnutí výbojky se provádí pootočením celého těla reflektoru o několik závitů. Náhodné zapnutí je tedy téměř vyloučeno. Tlačítkový vypínač pod gumovou krytkou na těle svítilny pak  slouží k přepínání příkonu výbojky mezi hodnotami 10 a 24 W. Tím je možné zesiloavt a zeslabovat množství světla, aniž by se musela výbojka zhalsínat a rozsvěcet. Časté startování má totiž podobně jako vibrace a nárazy negativní vliv na dobu životnosti výbojky.

Subjektivní dojmy

Svítilna poskytuje enormní množství světla po velmi dlouhou dobu, vezmeme-li v potaz její velikost a hmotnost. Množství světla je plně srovnatelné s 75W halogenovou žárovkou. Při strartu trvá až 10 sekund, než svítilna najede na plný výkon. Během této doby postupně sílí její svit až do plného výkonu 10W nebo 24W. Můžeme zrychlit dobu rozsvícení startem na plný výkon 24 W, tedy stisknutím vypínače na těle svítilny.

Tělo svítilny je z duralu povrchově barveného na černo. Provedení je precizní a nikde se nevyskytují nechtěné vůle nebo nedodělky. Závity i těsnění jsou přesné a zapadají v jeden celek. Čelní průzračný kryt reflektoru je z silného křemičitého skla, stejně tak kryt diod na opačném konci svítilny. Svítilna je deklarována jako odolná proti stříkající vodě.

Obr. : tělo svítilny se dá rozložit na reflektor + tělo s elektronikou, akumulátor s nabíjecí elektornikou a zadní krytku s LED diodami.

Nabíječ na svítilnu je inteligentní (samovzpínací podosažení nabití) a má indikační LED která ukáže, že baterie je nabitá. Jedná se o kompaktní box do zásuvky, který má napájecí kabel se šroubovacím konektorem. Tím se připojuje nabíječ přímo k svítilně, pomocí závitového otvoru mezi diodami. Doba nabíjení je maximálně 3 hodiny ze zcela vybitého stavu.

Příslušenství je nadstandardní, zejména z pohledu jeho zpracování. Dost často bývají obaly odbyté, tento je šitý přesně a bez trčících nití. Navíc je vypolstrován, čímž poskytuje svítilně ochranu před nárazy během transportu. Dále je svítilna vybavena popruhem s polsterem k nošení přes rameno. Ten je pěkně proveden a připíná se k tělu svítilny niklovanými karabinkami, které se rády otevírají v při specifickém sklonu svítilny. To je snad jediná mocha na kráse této dokonalé lampy, jejíž cena se pohybuje kolem 400 USD v půli roku 2008.

Jediný důvod, proč se svítilna nestala součástí světelného arzenálu autora článku byla nemožnost vykalibrovat vyvážení bílé barvy (white ballance) při fotografování. Snímky utíkaly směrem k fialové, jindy purpurové barvě. Možným důvodem je i fakt, že vysokotlaké xenonové výbojky nemají stejné barevné spektrum v celém vyzařovacím úhlu.

Rozměr svítilny: 252 * 76,6 * 46,6 mm

Hmotnost : 760 g včetně baterie.

Výdrž:

  • 1800 lumenů / 60 minut při příkonu 24 W
  • 550 lumenů / 130 minut při příkonu 10 W
  • 10 lumenů / 45 hodin na 12 LED
  • 10 lumenů / 100 hodin na funkci maják SOS

Kapacita baterie : 2200 mAh Li-Ion

Střední doba životnosti  výbojky : 1000 hodin v závislosti na frekvenci zapínání.

 

 

 

Přidejte vlastní zkušenost s touto svítilnou

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek